GELECEK

KANATLARIMIZ ALTINDA

HAKKIMIZDA

TAAC Havacılık Teknolojileri (TAAC), Temmuz 2019 tarihinde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. ve ALTINAY Savunma Teknolojileri A.Ş. ortaklığında kurulmuştur. Şirketin amacı, havacılık standartlarındaki kritik Hareket ve Uçuş Kontrol Sistemleri, İniş Takımı Sistemleri ve Test Sistemlerinin yerli olarak geliştirilmesidir.

TAAC, 2019 yılında HÜRJET Iron Bird geliştirme projesiyle mühendislik faaliyetlerine başlamış olup bugün itibarıyla yerli ve yabancı paydaşlarıyla birlikte Milli Muharip Uçak KAAN ve diğer platformlar başta olmak üzere çeşitli kritik projeler yürütmektedir.

Merkez ofisi, İstanbul Kurtköy'deki Teknopark İstanbul kampüsünde yer alan TAAC’ın farklı lokasyonlarda bulunan üretim hattı, depo ve AR&GE ofisleri ile birlikte 5.000m² üzerinde altyapısı bulunmaktadır.

TAAC, Millî Savunma Bakanlığından Üretim Müsaadesi Belgesi, AS9100D Belgesi ve IS0-9001:2021 Belgesi, ISO27001 Belgesi ile Milli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgelerine de sahiptir. Ayrıca gerçekleştirdiği çalışmalarda ECSS, CMMI Seviye-3, IEEE-12207, IEEE-15288 ve MlL-STD-973, ANSI7EIA 649 gibi uluslararası kabul görmüş standart ve yaklaşımları dikkate almaktadır.

Hakkimizda

VİZYONUMUZ

Havacılık alanında hareket kontrol ve test sistemleri konusunda geliştirdiği geniş ürün yelpazesi ile dünyanın sayılı firmaları arasında yer almak

MİSYONUMUZ

Havacılık endüstrisi için milli kaynaklar ve nitelikli iş gücüyle, çevre ve insan odaklı bir anlayışla, dünya çapında lider bir şirket olarak, teknoloji seviyesi en üst düzeyde ürünler geliştirerek sektöre yön vermek 

KALİTE

TAAC Havacılık Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. olarak müşteri odaklı ve küresel ölçekte kabul gören kalite politikalarını benimsiyoruz. Bu kapsamda ülkemizin en hızlı AS9100 sertifikasına sahip olan firmalardan birisi olmakla gurur duyuyoruz. AR&GE’den üretime, her aşamada denetimler ve süreç yönetimleri ile ürün ve proje kalitesini üst seviyede tutuyor, benimsediğimiz çalışan odaklı İnsan Kaynakları politikalarımız ile şirketimizde güçlü bir takım ruhu atmosferi oluşturuyoruz.

İlkelerimiz

  • Öncü bir anlayışla her zaman yeniliğin ve daha iyi olanın arayışı içerisinde olmak.
  • Gerek ulusal gerekse uluslararası alanda havacılık sektöründeki tüm gelişmeleri yakından takip ederek teknolojiye hakim ve rekabetçi bir firma konumunda olmak.
  • Tüm geliştirme faaliyetlerinin merkezine müşteri ihtiyacı ve müşteri taleplerini koyarak müşteri odaklı bir yaklaşımla ürün ve sistem geliştirmek.
  • Havacılık sektörünün gerektirdiği yüksek kalite standartlarına hakim; kalite güvence felsefesini şirket kültürüne entegre etmiş bir anlayışla çalışmak.
  • Süreç yaklaşımını benimsemiş, sinerjiye önem veren, mevcut bilgi ve tecrübesi ile yetinmeyerek sürekli iyileştirme yollarını arayan bir ekip ile takım ruhu içerisinde faaliyet göstermek.

As9100 Kalite

Kurul Icon

ÖMER CİHAD VARDAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Kurul Icon

DR. HAKAN ALTINAY

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Kurul Icon

ATİLLA DOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Kurul Icon

ERDEM COŞKUN

Yönetim Kurulu Üyesi

Kurul Icon

Z. BURAK MERCAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Kurul Icon

ENİS ATA

Genel Müdür

Kurul Icon

MURAT KOÇ

Proje ve İş Geliştirme Direktörü

Kurul Icon

MEHMET CANER AKAY

Mühendislik Direktörü

Kurul Icon

BURAK GÜZELLER 

İniş Takımı Sistemleri Direktörü 

Kurul Icon

GÖKER AKINCI

Eyleyici ve Test Sistemleri Direktörü

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.