HAREKET ve UÇUŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Uçuş Kontrol Sistemi Eyleyicileri

Birincil Uçuş Kontrol Eyleyicileri Alt Sistemi, uçuş sırasında kanatların kenarındaki flapları hareket ettirerek uçağın hareketini kontrol etmek üzere geliştirilmiştir. Alt sistem, dört farklı türde elektro-hidrolik eyleyiciden oluşur: Trailing Edge Flap (TEF) Eyleyicisi, Rudder Eyleyicisi, Aileron Eyleyicisi ve Horizontal Tail Eyleyicisi (HTA). Bu eyleyiciler, uçaktan gelen sinyallere hızlı bir şekilde yanıt vererek uçağa gereken yüksek manevra kabiliyetini sağlamak üzere tasarlanmıştır. 

Uçuş Kontrol Eyleyicileri Alt Sistemi, uçuş sırasında uçuş kumanda yüzeylerini hareket ettirerek uçağı çeşitli eksenlerde yönlendirebilmek ve kanat profilini değiştirerek iniş/kalkış performansını optimize etmek üzere geliştirilmiştir. Bu eyleyiciler, uçaktan gelen sinyallere hızlı bir şekilde yanıt vererek uçağa gereken yüksek manevra kabiliyetini sağlayacak olan aerodinamik yüzeyleri hareket ettirmek üzere tasarlanmıştır.

Elektro-hidrolik eyleyiciler, kontrol girişlerine hassas ve hızlı yanıtlar vermek üzere tasarlanmıştır, bu sayede uçak istenen manevra kabiliyetini ve uçuş karakteristiklerini elde edebilir. Uçaktan gelen sinyalleri alarak, farklı uçuş koşullarında uçağın güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasına katkıda bulunurlar.

Birincil Ucus Kontrol Eyleyicileri Min

Video Cover Min

Kullanım Alanı

UÇUŞ KONTROL
SİSTEMLERİ

Sorun Giderme Kabiliyeti Icon

Hata Tespit ve Sorun Giderme Kabiliyeti

Alt sistem, eyleyicilerdeki hataları veya arızaları tespit etmek için dahili mekanizmalara sahiptir. Bu, kullanım sırasında ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunun zamanında belirlenmesini, giderilmesini giderilemediği durumda arızanı izole edilmesini sağlar, böylece uçuş kontrol sisteminin güvenilirliği ve emniyeti sağlanır.

Dusuk Tepki Suresi Icon

Düşük Tepki Süresi

Eyleyiciler, hızlı tepki süresine sahip olarak tasarlanmıştır, böylece hava aracı uçuş kontrol bilgisayarından gelen giriş sinyallerini hızlı ve doğru bir şekilde kontrol yüzeylerinin istenilen hareketlerine dönüştürebilirler.

Es Zamanli Bagimsiz Calisma Icon

Eşzamanlı/Bağımsız Çalışma

Eyleyiciler, eşzamanlı veya bağımsız olarak çalışma yeteneğine sahiptir, bu da birden fazla kontrol yüzeyinin koordineli kontrolünü veya uçuş gereksinimlerine göre bireysel kontrolü mümkün kılar.

Ürün Özellikleri

  Trailing Edge Flap Rudder Eyleyicisi Aileron Eyleyicisi Horizontal Tail Hta Eyleyicisi
  TEF (Trailing Edge Flap) Rudder Eyleyicisi Aileron Eyleyicisi Horizontal Tail (HTA) Eyleyicisi
Stroke [mm] > 80 > 80 > 80 > 200
Yük Taşıma Kapasitesi[kN] > 80 > 80 > 80 > 300
Sürüş Tipi [mm] Elektro-Hidrolik Elektro-Hidrolik Elektro-Hidrolik Elektro-Hidrolik
Tüp Malzemesi Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel
Güç [kW] > 10 > 10 > 10 > 10

Ürün Özellikleri

  Elektro Hidrolik Eyleyici
Stroke [mm] 80-200
Yük Taşıma Kapasitesi[kN] 80-300
Sürüş Tipi [mm] Elektro-Hidrolik
Tüp Malzemesi  Paslanmaz Çelik
Güç [kW] > 10
Yedeklilik Dörtlü
DAL (ARP 4754A) A

Trailing Edge Flap

Horizontal Tail Hta Eyleyicisi

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.